Tvárná litina pod dohledem NBÚ

Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončila v těchto dnech opravu vodovodního řadu v ulici Na Popelce a v jejím okolí. V rámci rekonstrukce zdejší komunikace se podařilo opravit také 97 metrů kanalizace a to pomocí bezvýkopové technologie. Vzhledem k blízkosti Národního bezpečnostního úřadu byla stavba po celou dobu pečlivě monitorována bezpečnostními složkami.      

212 metrů potrubí provedla firma Čermák a Hrachovec z tvárné litiny. Tato jedinečná slitina nabízí výrazně větší možnosti zpracování. Zároveň se jedná o materiál se
zvýšenou protikorozní ochranou a tedy výrazně vyšší životností přesahující 100 let. Obnova byla provedena včetně domovních přípojek.

PVS využila odstranění starého asfaltového povrchu i k opravě a vyčištění 97 metrů kanalizace. Zde byla využita tzv. bezvýkopová technologie, která umožňuje práci
bez nutnosti rozsáhlých výkopů a šetří tak nejen peníze ale v řadě lokalit i nervy obyvatel.

Investice v ulici Na Popelce a v okolí se stala učebnicovou ukázkou, jak by měla fungovat koordinace investičních akcí v jedné lokalitě. V rámci oprav zdejších komunikací využily PVS i Pražská plynárenská sejmutí povrchů komunikací k provedení oprav a rekonstrukcí všech podzemních sítí. Pro místní obyvatele to znamená, že hrozba dalšího rozkopání ulic je na dlouhé roky v této lokalitě skoro vyloučena.

Investiční akce Na Popelce a v okolí byla zahájena 16. dubna 2012 a pokrytí komunikací novým povrchem je plánováno nejpozději k poslednímu listopadu tohoto roku.
Celkem PVS v této lokalitě investovala více než 4.5 milionu korun.Pražská vodohospodářská společnost a.s.
Bořislavka Centrum, 3. budova

Evropská 866/67, 160 00 Praha 6
Tel: 251 170 202
E-mail: pvs@pvs.cz
Podněty: vasepodnety@pvs.cz
Datová schránka: a75fsn2
Hlášení havárií - PVK, a.s. tel. 840 111 112
Úřední hodiny podatelny:
pondělí – čtvrtek: 08:00 – 16:00 hodin
pátek: 08:00 – 14:00 hodin
Úřední hodiny divize rozvoje
středa: 8:00 - 16:00 hodin
Žádosti o stanoviska / vyjádření ke studiím, záměrům, územním plánům, koncepčním dokumentům a projektovým dokumentacím zasílejte na:
www.vyjadrovaciportal.cz v požadovaném formátu, více informací v sekci pro zákazníky / Jak vyřídím.
PVS