Kanalizace na Evropské třídě v Praze je bez závad

Pražská vodohospodářská společnost a.s., jako správce vodohospodářské sítě, vyloučila závadu na kanalizačním potrubí v oblasti propadu vozovky na Evropské třídě.

Pražská vodohospodářská společnost a.s. (PVS) ve spolupráci s nájemcem vodohospodářské sítě, společností Pražské vodovody a kanalizace, a.s., dnes v noci vyloučila možnost, že by za propadem vozovky na Evropské třídě byla závada na kanalizačním potrubí. „Expertní tým provedl s pomocí speciální kamery kontrolu kanalizace a jednoznačně vyloučil, že by byla jakkoliv poškozena“, uvedl v reakci na původní tvrzení firmy Metrostav generální ředitel PVS Petr Žejdlík.

Na místě havárie se v ranních hodinách se situací seznámil i primátor Hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda. „Předběžné závěry se kloní zatím k variantě, že pod vozovkou byla dlouhodobě skryta kaverna, tedy jakási vzduchová kapsa, do které se po intenzivních deštích zřejmě propadlo podloží“, uvedl Bohuslav Svoboda.

V tuto chvíli je prostor pod propadlou vozovkou zpevněn cca 50 kubickými metry betonu, který by měl dalším pohybům zeminy zabránit. Pokud se potvrdí, že není konkrétní viník, pak bude oprava nevelkého rozsahu uhrazena z veřejných prostředků, doplnil primátor Prahy. Termín dokončení opravy se bude upřesňovat na základě dalšího průzkumu.Pražská vodohospodářská společnost a.s.
Bořislavka Centrum, 3. budova

Evropská 866/67, 160 00 Praha 6
Tel: 251 170 202
E-mail: pvs@pvs.cz
Podněty: vasepodnety@pvs.cz
Datová schránka: a75fsn2
Hlášení havárií - PVK, a.s. tel. 840 111 112
Úřední hodiny podatelny:
pondělí – čtvrtek: 08:00 – 16:00 hodin
pátek: 08:00 – 14:00 hodin
Úřední hodiny divize rozvoje
středa: 8:00 - 16:00 hodin
Žádosti o stanoviska / vyjádření ke studiím, záměrům, územním plánům, koncepčním dokumentům a projektovým dokumentacím zasílejte na:
www.vyjadrovaciportal.cz v požadovaném formátu, více informací v sekci pro zákazníky / Jak vyřídím.
PVS